دانلود کاتالوگ بی پروفیکس

  کاتالوگ جامع محصولات شرکت را از لینک زیر دانلود کنید :

  دانلود کاتالوگ صلیب کاشی

  تراز کننده پیچی (همتراز پیچی )

  هم تراز پیچی

   

  تراز کننده پیچی یکی دیگر از ملزوماتی است که در کاشی کاری کاربرد دارد ، هر روزه شاهد ابداع تکنولوژی ها و ابزارها و تجهیزات مدرن و خلاقانه مانند همتراز پیچی هستیم که جهت ایجاد سهولت کار، افزایش بهره وری و در عین حال افزایش کیفیت در کلیه بخش های ساختمانی ، صنعتی و غیره در حال تولید و عرضه هستند، همتراز پیچی با تغییر و ایجاد  بهبود  در روش های ساخت و اجرا ، تغییرات شگرفی را در این حوزه ها  ایجاد نموده است .  تجهیزات مدرن و ابزارها برای اجرای کاشی کاری، در حال پیشرفت و توسعه است .

  در کاشی کاری علاوه بر طرح و رنگ کاشی و رعایت قواعد طراحی دکوراسیون برای ست شدن با کاشیها ، آنچه که بسیار مهم است، همسطح بودن و یا به اصطلاح همتراز بودن کاشی و سرامیکها نسبت به همدیگر و همچنین رعایت فاصله دقیق بین بندهای کاشیها است، که موجب زیبایی و کیفیت دو چندان کاشی کاری می شود . از جدیدترین ابزارهایی که برای همتراز نمودن کاشی و سرامیک  ابداع و تولید شده است همتراز پیچی است که از دو قطعه کلیپس و گوه پیچی تشکیل شده است و از جنس پلاستیک مقاوم تولید می شود. کلیپس همتراز پیچی مانند یک پیچ و گوه همتراز پیچی نیز مانند یک مهره عمل می کند و بصورت پیچ و مهره ای داخل هم قرار گرفته و موجب همسطح شدن کاشی و سرامیک نسبت به یکدیگر می گردد.

  استفاده از همتراز پیچی جهت همسطح نمودن کاشی و سرامیک، علاوه بر اینکه موجب همترازی و رعایت فاصله بین بندها می شود،  مزیتهای دیگری نیز از لحاظ افزایش سرعت اجرا ، عدم استفاده از ابزارهایی مانند تراز و چکش را در پی دارد.  در روشهای سنتی برای نصب کاشی و سرامیک معمولاً  از ضربات چکش و تراز برای همسطح کردن استفاده می شود، که این کار باید برای تک تک کاشیهایی که در کنار یکدیگر قرار می گیرند انجام شود که از نظر زمانی بسیار وقت گیر تر از روش همسطح سازی به کمک همتراز پیچی خواهد بود

  در صورت همتراز شدن دقیق سطوح کاشی و سرامیک، حالت ناخنک خور  بین کاشی و سرامیک ها  از بین خواهد رفت . زیرا  این نقاط محل مناسبی برای تجمع آب در هنگام شستشو هستند، که در صورت راکد ماندن امکان ایجاد باکتری و جلبک در محل بندکاشی ها را به دنبال خواهند داشت و همچنین موجب مات و کدر شدن بندها خواهد شد. 

  ویژگی های همتراز کاشی پیچی

  این ابزار موجب سهولت کار، افزایش بهره وری و در عین حال افزایش کیفیت در کاشیکاری می شود.

  موجب همسطح شدن دقیق کاشی و سرامیک نسبت به یکدیگر می گردد.

  موجب از بین رفتن ناخنک خور  بین کاشی و سرامیک ها می شود.

  نحوه استفاده همتراز کاشی پیچی

  محصول همتراز پیچی کاشی و سرامیک از دو قطعه کلیپس و گوه پیچی تشکیل شده است . کلیپس همتراز پیچی از دو قسمت عمود بر هم تشکیل شده است . قسمت افقی کف کلیپس به حالت یک صفحه تخت است که در زیر کاشیها قرار می گیرد و قسمت عمودی تراز کننده کاشی پیچی نیز، مانند یک میله اسپیرال ( پیچی ) می باشد . گوه تراز کاشی پیچی نیز مانند یک کلاهک گرد دایره ای شکل است که در قسمت فوقانی آن ، حالتی شبیه به مهره است تا  بتواند مانند مهره بر روی کلیپس پیچی بسته شود.

  در هنگام قرار گرفتن دو کاشی در کنار هم با توجه به اندازه وجه هر طرف کاشی یا سرامیک ، تعداد همتراز لازم انتخاب شده و کلیپس در فصل مشترک دو کاشی قرار می گیرد و گوه با بسته شدن روی میله پیچی شکل بیرون زده از فصل مشترک میان دو کاشی، موجب همتراز شدن دو کاشی نسبت به یکدیگر می شود.

  جهت انجام کاشیکاری به کمک همتراز پیچی ، پیشنهاد می شود کاشیکاری را  از یک کنار آغاز نمایید و خطوط راهنمای 90 درجه، جهت قرارگیری مناسب کاشی اول به عنوان راهنما ترسیم نمایید و پس از مالیدن چسب کاشی  و سرامیک توسط کاردک شانه ای کاشی اول را نصب نموده و کاشی های مجاور را با کمک همتراز پیچی نصب و همتراز نمایید تا سطح مورد نظر  تکمیل شود . پس از اتمام کاشیکاری سطح، تا زمان گیرش و اطمینان از چسبیدن کاشی و سرامیک به سطح صبر نمایید ، سپس با اعمال ضربه جانبی توسط چکش یا نوک کفش کلیپس ها را بشکنید . 

   

  همتراز پیچی

   

  میزان مصرف همتراز پیچی

  میزان مصرف همتراز کاشی پیچی در محیط مورد نظر برای  کاشی کاری، با توجه به ابعاد کاشی و وسعت سطح مشخص می شود. کاشی و سرامیک با ابعاد کوچکتر تعداد همتراز کاشی پیچی کمتری در هر وجه خود لازم دارند ولی ابعاد بزرگتر نیاز به تعداد همتراز بیشتر در هر وجه می باشد.

  تعداد همتراز مورد نیاز برای کاشیهای کوچک مانند کاشیهای 30*30

  تعداد همتراز کاشی پیچی مورد نیاز برای کاشیهای کوچک مانند کاشیهای 30*30 و  یا کوچکتر یک عدد  در هر وجه کاشی    می باشد . دقت نمایید در حالتی که در هر وجه کاشی یک عدد همتراز کاشی پیچی قرار می گیرد باید همتراز کاشی پیچی در وسط هر وجه قرار داده شود. در کاشیهای کوچک می توان برای بالا رفتن دقت یک عدد همتراز کاشی پیچی در محل تقاطع کاشی یا سرامیک قرار داد.

  تعداد همتراز کاشی پیچی مورد نیاز برای ابعاد 40*40 و 50*50 سانتیمتر

  در کاشی و سرامیک با ابعاد تا 50*50 سانتیمتر تعداد همتراز کاشی پیچی مصرفی در هر وجه کاشی دو عدد می باشد . توصیه می شود محل قرارگیری همتراز در این ابعاد از کاشی و سرامیک با فاصله 10 سانتیمتر از لبه های کاشی و سرامیک انتخاب شود . در این ابعاد می توان یک عدد همتراز پیچی در مرکز وجه کاشی قرار داد و در محل تقاطع کاشی ها نیز یک عدد تراز کننده پیچی قرار داد.

  تعداد همتراز کاشی پیچی مورد نیاز برای ابعاد 60*60 تا 80*80 سانتیمتر

  تعداد همتراز کاشی پیچی مورد نیاز برای این ابعاد سه عدد در هر وجه است. به این ترتیب که دو همتراز با فاصله 10 سانتیمتر از هر لبه قرار می گیرد و همتراز سوم در مرکز وجه مورد نظر قرار می گیرد.

  تعداد تراز کاشی  مورد نیاز برای ابعاد بزرگتر از 80*80 سانتیمتر

  در ابعاد بزرگتر  کاشی باید به ازای هر 20 الی 25 سانتیمتر از طول هر وجه ، یک عدد همتراز کاشی پیچی استفاده نمود.

   

  همتراز پیچی

   

  نکات مهم همتراز کاشی پیچی

  • توجه داشته باشید همتراز کاشی پیچی برای کاشی و سرامیک با حداقل ضخامت 8 میلیمتر طراحی شده است و برای همتراز کردن کفپوش هایی مانند پارکت مناسب نیست و پیشنهاد می شود در صورت داشتن ضخامت زیر 8 میلیمتر از همتراز تخت استفاده شود.

  • دقت نمایید زمان کافی جهت گیرش و خشک شدن ملات و یا چسب زیر کاشی و سرامیک را در نظر داشته باشید ، سپس نسبت به شکستن کلیپس همتراز پیچی اقدام نمایید. در صورتی که هنوز ملات زیر کار خشک نشده باشد، ممکن است در صورت حرکت روی سطح، فرو رفتگی و لغزش کاشیها اتفاق بیفتد که باعث به هم خوردن همترازی و نظم آنها نسبت به یکدیگر خواهد شد.

  همتراز کاشی پیچی نسبت به همتراز تخت از نظرشرایط نصب متفاوت است. برای همتراز کاشی تخت نیاز به انبر یا آچار مخصوص وجود دارد ولی همتراز پیچی را می توان با دست و یا ابزارهای ساده ای مانند میله فلزی چرخاند و قفل نمود.
  • با توجه به اینکه کلیپس همتراز کاشی پیچی یکبار مصرف ولی گوه چند بار مصرف می باشد. در هنگام خرید دقت فرمایید تا از نظر اقتصادی دچار زیان نشوید .  چنانچه قصد ندارید سطح کاشی کاری را به یکباره کار کنید و نصب کاشی در چند مرحله انجام خواهد شد ، تعداد گوه را نسبت به کلیپس به میزان کمتری خریداری نمایید . زیرا گوه همتراز پیچی چند بار مصرف و کلیپس کاشی تراز پیچی  یکبار مصرف می باشد . بطور مثال چنانچه یک مقطع با مساحت 1000 مترمربع  قرار است در سه  مرحله کاشیکاری شود، لازم است با توجه به محاسبه تعداد مورد نیاز ، تعداد گوه را یک سوم  تعداد کلیپس پیچی خریداری نمایید، تا از نظر اقتصادی مقرون به صرفه باشد.

  میزان مصرف اسپیسر کاشی همتراز

  میزان استفاده کاشی همتراز با توجه به ابعاد کاشی یا سرامیک تعیین می شود برای کاشی های تا سی سانتیمتر  در هرضلع کاشی 1 عدد کاشی تراز و برای کاشی های سی سانتیمتر  به بالا 2 عدد در هر ضلع استفاده می شود. برای کاشی و سرامیک با سایز بزرگتر این مقدار ، افزایش خواهد داشت .

  نکات قابل توجه اسپیسر کاشی تراز

  در صورت استفاده نکردن از کاشی تراز در بندهای کاشی، علاوه بر ایجاد بندهای ناهمگون، سطحی ناهموار یا به اصطلاح دارای ناخنک خواهید داشت . چنانچه سطح کار ناخنک داشته باشد، ضمن کاهش زیبایی کار و کیفیت ، فضای مناسبی را برای تجمع آب به هنگام شستشو فراهم می کند، که بعد از مدتی به سطحی جرم گرفته و کدر تبدیل می شود که نمای  خوبی نخواهد داشت.

   بسته بندی اسپیسر کاشی تراز :

  دانلود برگه فنی

   

  دانلود کاتالوگ جامع

   


  درباره ما

  بی پروفیکس | تولید کننده متنوع ترین محصولات کاشیکاری شامل انواع صلیب کاشی و سرامیک ، همتراز کننده ، انواع لوازم کمکی کاشیکاری و انواع افزودنی های بتن ، اسپیسر پلاستیکی بتن ، واتراستاپ ، روان کننده های بتن ، چسب های ساختمانی و ... 

  دفتر مرکزی

  آدرس : تهران ، خ آزادی غرب به شرق ، بین خ حیدرتاش و شهیدان ، پلاک 412

  آقای مبینی  09120347806     /    آقای مبینی   09120367805

  آقای مبینی   09120949608    /    خانم رفیعی   09120949607

  تلفن ثابت : 02188580774    /    02188580775

  دفتر بنی هاشم

  آدرس : تهران، میدان بنی هاشم، ضلع شمال شرقی، پلاک 361

  مهدی شریف  09120079874     /    مجتبی مرتون   09120079875

  تلفن ثابت : 02122516734    /    02122516729

  شعبه شرق تهران

  آدرس : تهران، خیابان فرجام غربی، بین خیابان سراج و اتوبان باقری، پلاک 370

  آقای بیات   09120312763 
  آقای مبینی   09120949609

  تلفن ثابت : 02176710074
                     02176710075
                     02177907007