دانلود کاتالوگ بی پروفیکس

  کاتالوگ جامع محصولات شرکت را از لینک زیر دانلود کنید :

  دانلود کاتالوگ صلیب کاشی

  تراز کننده کاشی و سرامیک ( همتراز کاشی و سرامیک )

  هم تراز کاشی سرامیک

  همتراز کاشی و سرامیک

  Tile Leveling System 

  همتراز کاشی و سرامیک 

  در مقوله نصب کاشی و سرامیک پارامترهای بسیاری هستند که در صورت رعایت، موجب زیباتر شدن و کاربری بهتر کاشی و سرامیک پس از نصب خواهند شد . یکی از این پارامترهای مهم و حساس، همسطح بودن کاشی و سرامیک نسبت به یکدیگر است . از گذشته مرسوم است که جهت هم سطح کردن و یا همتراز کردن کاشی و سرامیک ، ابتدا ملات و یا چسب کاشی را روی سطح ریخته و سپس کاشی را روی آن قرار داده و با اعمال ضربات توسط چکش پلاستیکی به سطح، کاشی و سرامیک و کنترل پی در پی توسط تراز جهت همسطح شدن آنها نسبت به یکدیگر، اقدام می نمودند .

  بی پروفیکس تولید کننده انواع صلیب کاشی ، تراز کننده کاشی و سایر قطعات کاشیکاری تولید کننده خمیر بندکشی نانو در رنگ بندی های مختلف
   

  این روش همتراز کردن کاشی و سرامیک معایبی از جمله اتلاف شدید زمان و همچنین جابجایی کاشی و سرامیک و یا به اصطلاح سر خوردن آنها در اثر ضربه دارند. جهت افزایش کیفیت کاشیکاری و سهولت در همسطح شدن آنها نسبت به یکدیگر ، قطعات پلاستیکی با نام همتراز کاشی یا کاشی تراز، تولید و ارائه شده است . همتراز کاشی از دو قسمت کلیپس همتراز و گوه همتراز تشکیل شده است که گوه قطعه نری و کلیپس قطعه مادگی می باشد . کلیپس همتراز کاشی در هنگام کاشیکاری با قرارگرفتن در لابلای کاشی و سرامیک و قفل شدن توسط گوه ، موجب همسطح شدن کامل و دقیق کاشی و سرامیک نسبت به یکدیگر می شود و نیاز به ضربات چکش و استفاده از شاقول را کاملاً منتفی می کنند و سطحی صاف و  هموار و به مراتب بهتر از روشهای سنتی ایجاد خواهد نمود.

  مطالعه کنید: همتراز واش بتن

  از همتراز جهت همسطح نمودن انواع کفپوش ها، مانند پارکت نیز می توان استفاده نمود . همتراز کاشی و سرامیک نسبت به یکدیگر علاوه بر اینکه یک اصل مهم در کاشیکاری است و موجب زیباتر شدن سطح کاشیکاری خواهد شد، مزایای دیگری نیز به دنبال خواهد داشت از آن جمله می توان به عدم تجمع آب در هنگام شستشو در نقاط ناخنک خور بین دو کاشی اشاره نمود که موجب عدم جرم گرفتگی و کدر شدن نواحی درز بین دو کاشی خواهد شد. 

  همتراز كاشي و سرامیک1 

  نحوه استفاده همتراز کاشی و سرامیک

  قطعه همتراز کاشی از دو قسمت کلیپس و گوه تشکیل شده است و در دو سایز برای ضخامتهای مختلف طراحی و تولید شده است . ابتدا با توجه به ضخامت کاشی و سرامیک یا پارکت ، سایز همترازمناسب برای مصرف را  انتخاب نمایید. برای شروع کاشیکاری حتی الامکان سعی شود از یک گوشه محیط مورد نظر برای اجرا، کاشیکاری شروع شود . ابتدا توسط ابزارهایی مانند گونیا و خط کش و متر یا  با  استفاده از مترهای لیزری در گوشه، دو خط با زاویه 90 درجه نسبت به یکدیگر ترسیم نمایید. سطح زیر کار را  آغشته به چسب کاشی نمایید .

  پس از اتمام کاشی کاری کل سطح، بر اساس روشی که ذکر شد ، اجازه دهید تا گیرش و چسبیدن کاشیها کامل شود. سپس با  اعمال ضربه توسط چکش و یا نوک کفش ، از قسمت جانبی  به راحتی کلیپس از نقطه اتصال صفحه عمودی به افقی خواهد شکست. قسمت افقی کلیپس زیر کاشی ها به جای مانده و قسمت عمودی خارج خواهد شد. لازم بذکر است که کلیپس در عملیات همتراز نمودن سطح یکبار مصرف می باشد ولی از گوه می توان چند بار استفاده نمود.

  حتی الامکان اجرای چسب کاشی روی سطح را توسط کاردک شانه ای انجام دهید . ابتدا کاشی یا سرامیک اول را با توجه به خطوط ترسیم شده جای گذاری نموده و تثبیت نمایید . برای قرارگیری بقیه کاشیها و تکمیل چیدمان ، کلیپس را به تعداد مورد نظر با توجه به ابعاد کاشی یا سرامیک، در هر وجه قرار داده و سپس کاشیهای دیگر را جای گذاری نمایید. پس از قرارگیری دو کاشی در کنار یکدیگر، گوه را داخل شکاف کلیپس که از فصل مشترک بین دو کاشی یا سرامیک خارج شده است، وارد می نماییم و توسط انبر مخصوص همتراز، آن را قفل نمایید.

   

   

  مطالعه کنید: همتراز پیچی

   

  میزان مصرف همتراز کاشی و سرامیک

  میزان مصرف همتراز کاشی در سطح کاشیکاری با توجه به ابعاد کاشی و وسعت سطح مشخص می شود. کاشی و سرامیک با ابعاد کوچکتر تعداد همتراز کمتری در هر وجه خود نیاز دارد ولی ابعاد بزرگتر نیاز به تعداد همتراز بیشتر در هر وجه دارد.

  تعداد همتراز مورد نیاز برای ابعاد تا 30*30 سانتیمتر

  تعداد همتراز مورد نیاز برای کاشیهای کوچک مانند کاشیهای 30*30 و یا کوچکتر، یک عدد در هر وجه کاشی می باشد . دقت نمایید در صورتی که در هر وجه کاشی یک عدد همتراز  قرار می گیرد، باید همتراز کاشی در وسط هر وجه قرار گیرد.

   

   

  همتراز كاشي و سرامیک

   

  تعداد همتراز مورد نیاز برای ابعاد 40*40 و 50*50 سانتیمتر

  در کاشی و سرامیک با ابعاد تا 50*50 سانتیمتر، تعداد همتراز مصرفی در2 عدد  هر وجه کاشی می باشد . پیشنهاد می شود محل قرارگیری همتراز در این ابعاد از کاشی و سرامیک، با فاصله 10 سانتیمتر از لبه های کاشی و سرامیک باشد.

  تعداد همتراز مورد نیاز برای ابعاد 60*60 تا 80*80 سانتیمتر

  تعداد مورد نیاز برای این ابعاد 3 عدد در هر وجه می باشد. به این ترتیب که دو همتراز با فاصله 10 سانتیمتر از هر لبه قرار می گیرد و همتراز سوم در مرکز وجه مورد نظر قرار می گیرد.

  تعداد همتراز مورد نیاز برای ابعاد بزرگتر از 80*80 سانتیمتر

  در ابعاد بزرگتر باید به ازای هر 20 الی 25 سانتیمتر از طول هر وجه ، یک عدد همتراز استفاده نمود.

   

  مطالعه کنید: همتراز پیچی پاور

   

  نکات همتراز کاشی و سرامیک

  • توجه نمایید همتراز را با توجه به ضخامت کاشی و سرامیک یا پارکت انتخاب نمایید . معمولا برای کاشی و سرامیک همتراز بزرگ و برای پارکت و تایل های چوبی کفپوش، از همتراز کوچک استفاده می شود. دقت نمایید که استفاده همتراز بزرگ برای ضخامتهای کم مناسب نمی باشد و گوه داخل کلیپس کاملاً قفل نخواهد شد و از طرفی استفاده از همتراز کوچک برای ضخامتهای بالا مناسب نمی باشد، زیرا گوه به مقداری که نیاز است وارد شکاف کلیپس شود تا بتواند از هر دو طرف همترازی سطح را ایجاد نماید ، نمی تواندعملکرد مناسب داشته باشد.
  • دقت نمایید زمان کافی جهت گیرش و خشک شدن ملات و یا چسب زیر کاشی و سرامیک را در نظر بگیرید ، سپس نسبت به شکستن کلیپس همتراز  اقدام نمایید. در صورتی که هنوز ملات زیر کار خشک نشده باشد، ممکن است در صورت حرکت روی سطح، فرو رفتگی و لغزش کاشیها  اتفاق بیفتد که باعث  به هم خوردن همترازی و نظم و آرایش کاشی ها نسبت به یکدیگر شود.
  • حتی الامکان جهت قفل کردن کلیپس و گوه نسبت به یکدیگر از آچار یا انبر مخصوص همتراز استفاده نمایید. قفل کردن همتراز توسط دست به هیچ وجه قابل انجام نمی باشد، زیرا فشار کافی برای اعمال به سطح برای همتراز شدن وجود نخواد داشت . از طرفی هم قرار دادن گوه در کلیپس توسط ضربات چکش نیز کار مناسبی نمی باشد. زیرا علاوه بر اینکه سطح کاملاً همتراز نمی شود ، احتمال شکستن کلیپس در اثر اعمال ضربه وجود دارد.
  • با توجه به اینکه کلیپس همتراز یکبار مصرف، ولی گوه چند بار مصرف می باشد. در هنگام خرید دقت فرمایید، چنانچه قصد ندارید سطح مقطع را به یکباره کاشیکاری کنید و در چند مرحله نصب کاشی را انجام دهید ، تعداد گوه را نسبت به کلیپس به میزان کمتری خریداری نمایید. 

   

  گوه چند بار مصرف و کلیپس یکبار مصرف است . بطور مثال چنانچه یک مقطع با مساحت 500 متر قرار است در دو مرحله کاشیکاری شود، لازم است با توجه به محاسبه تعداد مورد نیاز ، تعداد گوه را نصف تعداد کلیپس خریداری نمایید تا از نظر اقتصادی مقرون به صرفه باشد.

  میزان مصرف اسپیسر کاشی تراز

  میزان استفاده کاشی تراز با توجه به  ابعاد کاشی یا سرامیک تعیین می شود برای کاشی های تا cm  30  در هرضلع کاشی 1 عدد کاشی تراز  و برای کاشی های cm  30  به بالا 2 عدد در هر ضلع  استفاده می شود و هرچه  وجه کاشی بزرگتر باشد میزان مصرف  افزایش خواهد داشت .

   

  نکات قابل توجه اسپیسر کاشی تراز

  در صورت عدم استفاده از کاشی تراز در بندهای کاشی، علاوه بر ایجاد بندهای ناهمگون، سطحی ناهموار یا به اصطلاح دارای ناخنک خواهید داشت . چنانچه سطح کار ناخنک دار  باشد، ضمن کاهش کیفیت و زیبایی کار ، فضای مناسبی را برای تجمع آب به هنگام شستشو فراهم می کند  بعد از مدتی به سطحی جرم گرفته و کدر تبدیل می شود و نمای نامناسبی ایجاد خواهد نمود.

   

  بسته بندی اسپیسر کاشی تراز

   TableTarazKashi

  منبع: بتن پلاست 


  درباره ما

  بی پروفیکس | تولید کننده متنوع ترین محصولات کاشیکاری شامل انواع صلیب کاشی و سرامیک ، همتراز کننده ، انواع لوازم کمکی کاشیکاری و انواع افزودنی های بتن ، اسپیسر پلاستیکی بتن ، واتراستاپ ، روان کننده های بتن ، چسب های ساختمانی و ... 

  دفتر مرکزی

  آدرس : تهران ، خ آزادی غرب به شرق ، بین خ حیدرتاش و شهیدان ، پلاک 412

  خانم کریمان  09120347806     /    خانم کریمان   09120367805

  خانم اجرایی   09120949608    /    خانم رفیعی   09120949607

  تلفن ثابت : 02188580774    /    02188580775

  شعبه شرق تهران

  آدرس : تهران، خیابان فرجام غربی، بین خیابان سراج و اتوبان باقری، پلاک 370

  آقای بیات   09120312763 
  آقای مبینی   09120949609

  تلفن ثابت : 02176710074
                     02176710075
                     02177907007