• 09120347806
  • شنبه تا پنجشنبه : 8:00 صبح - 18:00 شب
 

روان کننده بتن

روان کننده بتن

RavanKonandeNormal

روان کننده بتن

روانساز بتن نرمال

Concrete Plasticizer

PL77

روانساز معمولی و کاهنده آب

افزایش مقاومتهای مکانیکی بتن

شرح

روان کننده بتن ، افزودنی مایع بر پایه لیگنو سولفونات است که می توان از آن برای افزایش روانی و کارایی بتن و کاهش نسبی آب بتن استفاده نمود ، روان کننده بتن محصولی با عملکرد چند گانه است و می تواند موجب خواصی چون افزایش اسلامپ و افزایش مقاومت و دوام در بتن شود.

مکانیزم اثر روان کننده بتن نرمال

مکانیزم اثر روان کننده بتن چگونه است ؟

هنگام افزودن روان کننده بتن بر پایه لیگنو سولفونات به آب و سیمان ، گروه قطبی آنیونی موجود در مولکولها به یک زنجیره هیدروکربنی که خود نیز قطبی است و دارای چند گروه OH است وصل می شود. با افزودن این ماده به مخلوط ، سر قطبی مولکول روان کننده بتن بر پایه لیگنو سولفونات، به ذرات سیمان وصل می شود و به دلیل دو قطبی شدن ذرات ، از تجمع آنها جلوگیری می کند و به این ترتیب روانی مخلوط بتنی افزایش می یابد و موجب پراکنده شدن بهتر ذرات تشکیل دهنده در طرح اختلاط خواهد شد.

چگونه روان کننده بتن با کیفیت انتخاب کنیم ؟

روان کننده بتن مربوط به نسل اول روانسازهای بتن می باشد و به لحاظ عملکرد و قدرت روانسازی نسبت به سایر روانسازهای کربوکسیلاتی و نفتالینی در رده پائین تری قرار دارد. روان کننده بتن با کیفیت می بایست در درجه اول از نظر عملکردی ، طبق دوز مصرفی توصیه شده توسط تولید کننده ، بتن را روان و اسلامپ آن را افزایش دهد . روان کننده بتن نباید دارای ذرات ته نشین شونده در ساختار خود باشد . این ماده افزودنی به رنگ قهوه ای روش یا قهوه ای تیره می باشد و در صورت لمس ماده توسط انگشتان دست ، غلظتی به مانند روغن رقیق داشته و نسبتا چسبنده خواهد بود.

خواص و اثرات روان کننده بتن نرمال

روان کننده بتن چه خواص و اثراتی در بتن ایجاد می کند ؟

افزایش اسلامپ و کارایی بتن کاهش آب بتن حدود 10 درصد افزایش مقاومت فشاری و خمشی بتن صرفه جویی در مصرف سیمان افزایش دوام و پایایی بتن ممانعت از بوجود آمدن ترک های سطحی در بتن ممانعت از خزش بتن جلوگیری از جمع شدگی وانقباض بتن تولید بتن های با سطح صاف و کم تخلخل ممانعت از جداشدگی سنگدانه ها و آب انداختگی بتن

کاربردهای روان کننده بتن نرمال

کاربردهای عمده روان کننده بتن چیست ؟

مناسب برای اجرای بتن پیش تنیده و پس تنیده قابلیت بتن ریزی درمقاطعی که فشردگی آرماتورها زیاد است. مناسب برای اجرا و بتن ریزی کلیه المان های سازه ای مناسب برای تولید بتن های پمپ پذیر قابلیت تولید بتن توسط مصالح سنگی شکسته افزایش چسبندگی مصالح در بتن های با دانه بندی نامناسب مناسب برایتولید آجر و بلوک بتنی اجرای پروژه هایی که در آنها کاهش آب، به منظور کاهش نفوذ پذیری مد نظر باشد. مناسب برای انواع بتن ریزی در شرایط آب و هوای نرمال

مشخصات فیزیکی و شیمیایی روان کننده بتن (نرمال)

 حالت  مایع
 رنگ  قهوه ای
 وزن مخصوص  1/1 gr/cm3
 PH  حدود 7
استاندارد ASTM C494 – ISIRI 2930
 یون کلر  ندارد

 

میزان مصرف روان کننده بتن نرمال

میزان مصرف استاندارد روان کننده بتن چقدر است ؟

میزان مصرف دقیق ماده افزودنی روان کننده بتن نرمال، با توجه به انجام آزمایشات دقیق کارگاهی و شرایط آب و هوایی و نوع مصالح مصرفی مشخص می شود . بهترین محدوده مصـرف این محصـول بین 1/5 تا 2 درصــد وزن سیمان مصرفی در بتــن می باشد. مصرف بیش از حد معمول این محصول، مجاز نمی باشد و پیشنهاد می شود در صورت لزوم با کارشناسان شرکت شیمیایی بتن پلاست مشاوره نمایید .

قیمت روان کننده بتن ؟

قیمت ارزان روان کننده بتن گزینه قطعی برای انتخاب و خرید این محصول نمی باشد. چه بسا که بر اثر اجبار به استفاده بیشتر نسبت به روان کننده بتن با کیفیت و استاندارد ، از نظر قیمت نهایی نسبت به موارد مشابه گران تر تمام شود . همچنین یک روان کننده بتن ارزان که دارای دوز مصرفی بیشتری به داخل مخلوط بتنی می باشد ، قطعا آب مازاد بیشتری به داخل مخلوط سیمانی وارد می کند که در نهایت موجب ایجاد ضعف  و کاهش مقاومت بتن می شود . پیشنهاد می شود برای دریافت لیست قیمت روان کننده بتن با کیفیت و استاندارد ، با کارشناسان فروش شرکت تماس حاصل فرمایید.

روش مصرف روان کننده بتن نرمال

روش مصرف صحیح روان کننده بتن چگونه است ؟

1 - مقدار روان کننده بتن محاسبه شده با توجه به عیار بتن ، با 2 برابر حجم از آب اختلاط بتن رقیق شود . افزودنی رقیق شده به بتن درحال اختلاط به تدریج اضافه شود .

2 – این محصول را می توان به مخلوط آماده بتن اضافه نمود و پس از میکس کامل ، بتن ریزی انجام شود . پیشنهاد می شود به ازای هر متر مکعب بتن ، حداقل 1 دقیقه عملیات میکس صورت گیرد.

3 –روان کننده بتن را می توان در هنگام تولید بتن به بچینگ و یا تراک میکسر اضافه نمود.

توجه گرددماده افزودنی روان کننده بتن مستقیم روی سیمان خشک ریخته نشود

اصول ایمنی روان کننده بتن

  • این ماده جزء مواد سمی و خطرناک و آتش زا نمی باشد.
  • این محصول به هیچ عنوان نباید با چشم تماس پیدا کند، در صورت تماس با چشم سریعاً با مقدار فراوانی آب شسته شود.
  • در صورت ایجاد حساسیت در سطح پوست به پزشک مراجعه شود.
  • هنگام مصرف از عینک و دستکش و ماسک مناسب استفاده شود.

نگهداری روان کننده بتن نرمال

اصول نگهداری روان کننده بتن

مدت : یکسال در بسته بندی اولیه

شرایط : دور از سرما و یخبندان، گرماو تابش مستقیم و طولانی نور خورشید

بهترین دمای نگهداری : 10+ الی 30+ درجه

بسته بندی روان کننده بتن

گالن 20 لیتری

بشکه 220 لیتری

مخزن 1000 لیتری