• 09120347806
  • شنبه تا پنجشنبه : 8:00 صبح - 18:00 شب
 

فوق روان کننده بتن

فوق روان کننده بتن

FogheRavan

 

 

فوق روان کننده نوترال

فوق روان کننده بتن بر پایه پلی نفتالین

Concrete Super Plasticizer

PN33-N

روان کننده قوی و کاهنده قوی آب

افزایش مقاومتهای مکانیکی بتن

شرح فوق روان کننده بتن

فوق روان کننده بتن ، افزودنی مایع بر پایه ی نفتالین سولفونات است که خاصیت کاهندگی آب بتن را در حد نرمال دارد و برای ساخت بتنی کارا و توانمند، مورد استفاده قرار می گیرد. این محصول از نظر گیرش وضعیت نرمال دارد و هیچ گونه تاخیر یا تسریعی در فرایند هیدراسیون سیمان، ایجاد نمی کند ، فوق روان کننده نرمال با خاصیت کاهندگی نسبت آب به سیمان موجب افزایش کلیه مقاومت ها، خصوصاً مقاومت های اولیه بتن خواهد شد . فوق روان کننده نرمال با حصول افزایش کارایی بتن ، مانع ایجاد پدیده آب انداختگی و جدا شدگی بتن می شود

مکانیزم اثر فوق روان کننده بتن

مکانیزم اثر فوق روان کننده بتن نوترال چگونه است ؟

در هنگام اختلاط آب و سیمان ، مولکول های فوق روان کننده نرمال بر پایه پلی نفتالین سولفونات ، غشایی باردار اطراف ذرات سیمان ایجاد می کند .به این ترتیب موجب دفع دانه های سیمان درون مخلوط بتنی نسبت به یکدیگر می شود و به این ترتیب موجب روانی بتن می شوند. همچنین نفتالین سولفونات، مانع انحلال یون هایی نظیر آلومینات ها که بیشترین میزان حل شدگی در مدت زمان فرایند هیدراسیون را دارند ، خواهد شد..

راههای شناخت فوق روان کننده بتن با کیفیت چیست ؟

فوق روان کننده بتن با کیفیت می بایست عملکردی منطبق با دوز مصرفی معمول این ماده افزودنی ، مطابق استاندارد ملی ایران داشته باشد . از نظر ظاهری فوق روان کننده بتن می بایست به رنگ قهوه ای تیره باشد و همچنین روی سطح محصول عاری از هرگونه کپک یا قارچ یا آلودگی باشد . غلظت یک ماده افزودنی استاندارد می بایست در حد روغن بوده و در اثر لمس بین انگشتان ، حالت چسبندگی نسبی به سطح پوست داشته باشد . از نکات مهم دیگر در کنترل ظاهری فوق روان کننده بتن ، عدم وجود مواد ته نشین شونده در ساختار آن است .

خواص و اثرات فوق روان کننده بتن

فوق روان کننده بتن نوترال چه خواص و اثراتی در بتن ایجاد می کند؟

افزایش اسلامپ و کارایی بتن بدون افزایش آب کاهش نسبت آب به سیمان حدود 10 الی 15 درصد افزایش مقاومت فشاری و خمشی بتن در سنین مختلف عدم تغییر در زمان گیرش اولیه و نهایی بتن افزایش انسجام و کاهش نفوذپذیری بتن افزایش دوام و پایایی بتن سهولت پمپاژ و افزایش پمپ پذیری کاهش استهلاک تجهیزات پمپاژ بتن ممانعت از خزش و انقباض بتن سازگاری با انواع سیمان پرتلند کاهش میزان ویبراسیون به لحاظ روانی مطلوب 

کاربردهای فوق روان کننده بتن

کاربردهای عمده فوق روان کننده بتن نوترال چیست ؟

اجرای انواع بتن های مسلح و غیر مسلح در شرایط دمای معمولی مناسب برای تولید بتن های با مقاومت بالا مناسب برای تولید بتن های سازه ای مانند پل ها مناسب برای تولید قطعات بتن پیش ساخته مناسب برای تولید بتن های پمپ پذیر مناسب برای اجرای بتن های پیش تنیده و پس تنیده مناسب برای ساخت دوغاب سیمان و اجرای عملیات تزریق مناسب برای ساخت ملات جهت تحکیم بستر خاک مناسب برای ساخت بتن ریزی در مقاطع با تراکم آرماتور بالا مناسب برای بتن ریزی های حجیم مناسب برای قالب های لغزان و پیش تنیده

:مشخصات فیزیکی و شیمیایی فوق روان کننده نوترال

 حالت  مایع
 رنگ  قهوه ای
 وزن مخصوص gr/cm3 1/13
 استاندارد ASTM C494
 یون کلر ندارد

 

میزان مصرف فوق روان کننده بتن

میزان مصرف استاندارد فوق روان کننده بتن نوترال چقدر است ؟

میزان مصرف دقیق ماده افزودنی فوق روان کننده نرمال، با توجه به انجام آزمایشات دقیق کارگاهی و شرایط آب و هوایی و نوع مصالح مصرفی مشخص می شود . بهترین محدوده مصـرف این محصـول بین 1 تا 1/5 درصــد وزن سیمان مصرفی در بتــن می باشد. مصرف بیش از حد معمول محصول مجاز نمی باشد و پیشنهاد می شود در صورت لزوم با کارشناسان شرکت شیمیایی بتن پلاست مشاوره نمایید . مصرف بیش از حد نرمـال

باعث دیرگیر شدن بتــن می شود که این حالت برای سیمان های ضد سولفات، شدید تر است

قیمت فوق روان کننده بتن با کیفیت ؟

توجه نمایید که هرگز قیمت ارزان فوق روان کنند ه بتن نباید ملاک اصلی انتخاب و خرید شما باشد. اولین اصل در قیمت روان کننده غلظت مواد اصلی استفاده شده در فرمول و دوز مصرفی آن می باشدو ممکن است شما یک ماده افزودنی با قیمت نسبتا پایین تر نسبت به موارد مشابه با کیفیت خریداری نمایید ولی با توجه به کیفیت پایین تر ، مجبور شوید میزان بیشتری فوق روان کننده بتن ، درون مخلوط بتنی ترکیب نمایید که این موضوع علاوه بر جبران قیمت ، به علت ورود آب مازاد به مخلوط بتنی ، موجب ایجاد افت کیفی در بتن شود. پیشنهاد می شود برای دریافت لیست قیمت فوق روان کننده استاندارد بتن ، با کارشناسان فروش شرکت شیمیایی بتن پلاست تماس حاصل فرمایید.

روش مصرف فوق روان کننده بتن

روش مصرف صحیح فوق روان کننده بتن نوترال چگونه است ؟

1 - مقدار فوق روان کننده نرمال محاسبه شده با توجه به عیار بتن ، با 2 برابر حجم از آب اختلاط بتن رقیق شود . افزودنی رقیق شده به بتن درحال اختلاط به تدریج اضافه شود .

2 – این محصول را می توان به مخلوط آماده بتن اضافه نمود و پس از میکس کامل ، بتن ریزی انجام شود . پیشنهاد می شود به ازای هر متر مکعب بتن ، حداقل 1 دقیقه عملیات میکس صورت گیرد.

3 – فوق روان کننده بتن نرمال را می توان در هنگام تولید بتن به بچینگ و یا تراک میکسر اضافه نمود.

توجه گردد ماده افزودنی فوق روان کننده بتن مستقیم روی سیمان خشک ریخته نشود.

ایمنی فوق روان کننده بتن

اصول ایمنی فوق روان کننده بتن نوترال

این ماده جزء مواد سمی و خطرناک و آتش زا نمی باشد. این محصول به هیچ عنوان نباید با چشم تماس پیدا کند، در صورت تماس با چشم سریعاً با مقدار فراوانی آب شسته شود. در صورت ایجاد حساسیت در سطح پوست به پزشک مراجعه شود. هنگام مصرف از عینک و دستکش و ماسک مناسب استفاده شود.

نگهداری فوق روان کننده بتن

اصول نگهداری فوق روان کننده بتن نوترال

مدت : یکسال در بسته بندی اولیه

شرایط : دور از سرما و یخبندان، گرماو تابش مستقیم و طولانی نور خورشید

بهترین دمای نگهداری : 10+ الی 30+ درجه

بسته بندی فوق روان کننده بتن

گالن 20 لیتری

بشکه 220 لیتری

مخزن 1000 لیتری