• 09120347806
  • شنبه تا پنجشنبه : 8:00 صبح - 18:00 شب
 

ژل میکروسیلیس

ژل میکروسیلیس

JelMicroSilis

ژل میکروسیلیکا

Microsilica Gel

MGP410

افزودنی خمیری روانساز و ضد آب کننده

قطع نفوذپذیری و کاهنده آب

شرح مکمل بتن میکروسیلیسی

ژل میکروسیلیس ماده افزودنی اصلاح شده پیشرفته بر پایه پلی کربوکسیلات اتر ، متشکل از پودر میکروسیلیس ،ابر روان کننده و مواد دافع آب و الیاف پلی پروپیلن می باشد . این ماده افزودنی برای ساخت انواع بتن های توانمند ، نفوذ نا پذیر و پر دوام مورد استفاده قرار می گیرد . ژل میکروسیلیس یک سوپر پوزولان است و تأثیـر قابل ملاحظه ای در افزایش مقاومت ، دوام و دیگر خواص بتــن دارد . ژل میکروسیلیس موجب افزایش تراکم بتن و همچنین افزایش مقاومت های فشاری ، خمشی و کششی بتن خواهد شد .

مکانیزم اثر مکمل بتن میکروسیلیسی

مکانیزم اثر ژل میکروسیلیس چگونه است؟

دوده سیلیسی موجود در فرمولاسیون تولید ژل میکروسیلیس، یک ماده پوزولانی قدرتمند است که می تواند جایگزین مناسبی برای سیمان باشد و عملکردی شبیه به سیمان دارد. دوده سیلیسی پس از ترکیب با آب و هیدروکسید کلسیم، واکنش نشان می دهد و بدین ترتیب سیلیکات کلسیم سخت، تولید می شود که در سخت شدن بتن و افزایش مقاومت های آن تاثیر بسزایی دارد . علاوه بر این پلی کربوکسیلات اتر موجود در فرمولاسیون ژل میکروسیلیس که نقش روان کننده را بر عهده دارد ، بر روی ذرات سیمان غشایی تشکیل داده و با ایجاد ممانعت فضایی ناشی از ضخامت لایه جذب شده ، از تجمع ذرات سیمان در کنار یکدیگر جلوگیری می کند و بین ذرات ناشی از جذب ذرات پلیمر با تشکیل بارهای همنام، ایجاد نیروی دافعه نموده و به این ترتیب بتن را روان می کند . الیاف پلی پروپیلن موجود در ساختار ژل میکروسیلیس نیز به نوبه خود موجب بهبود خواص مکانیکی و سایشی بتن خواهد شد .

خواص و اثرات مکمل بتن میکروسیلیسی

خواص و اثرات ژل میکروسیلیس چگونه است ؟

کاهش عیار سیمان 15 الی 20 درصد کاهش نسبت آب به سیمان بهبود خواص رئولوژیک بتن در حالت خمیری ممانعت از بروز ترک های ناشی از تنشهای حرارتی بتن ممانعت ازآب انداختگی و جداشدگی بتن افزایش مقاومت های فشاری و کششی و خمشی افزایش مقاومت سایشی و الکتریکی بتن افزایش دوام و پایایی بتن در سیکل های ذوب و انجماد کاهش نفوذ پذیری در برابر آب ، یون کلر و هجوم سولفات ساخت بتنی کاملاً خمیری و همگن ایجاد سطحی کاملاً اکسپوز و هموار افزایش روانی بتن بدون نیاز به افزودن فوق روان کننده سهولت پمپاژ و کاهش استهلاک تجهیزات بتن ریزی کاهش قابل توجه ترک های سطحی بتن ممانعت از خوردگی میلگردها و ورقهای فولادی

کاربردهای مکمل بتن میکروسیلیسی

موارد کاربرد ژل میکروسیلیس چیست ؟

مناسب برای ساخت بتن های پر مقاومت و توانمند قابلیت اجرای بتن ریزی های حجیم اجرای بتن های در معرض سیکل های ذوب و انجماد مناسب برای اجرای بتن های آب بنـد و نفوذ ناپذیر مناسب برای اجرای تونل های راه وآب، کانال های انتقال آب، تصفیه خانه، مخازن مناسب برای ساخت بتن های در معرض انفجار مناسب برای اجرای بتن کف سخت صنعتی قابل مصرف در کلیه بتن های مسلح و غیر مسلح بتن ریزی در مناطقی که تحت حمله مواد شیمیایی و خورنده قرار گرفته است ساخت بتن های اسکله، پل، عرشه پل، مخازن و سد ها

مشخصات فیزیکی و شیمیایی ژل میکروسیلیس یا مکمل بتن:

 حالت  دوغاب غلیظ یا ژله ای
 رنگ  خاکستری تیره
 وزن مخصوص  gr/cm3 35/1
 استاندارد  BS1881 – 122 - BS EN12390 – 8
 یون کلر  ندارد
 PH  حدود 

 

میزان مصرف مکمل بتن میکروسیلیسی

مقدار مصرف ژل میکروسیلیس چقدر است ؟

میزان مصرف ژل میکروسیلیس با انجام مطالعات دقیق آزمایشگاهی، نوع مصالح مصرفی، نوع سیمان، شرایط آب و هوایی و ... مشخص می شود . به طور معمول میزان استفاده از ژل میکروسیلیس 5 تا 7 درصد وزن سیمان مصرفی است . توجه نمایید که برای حصول مقاومت فشاری بالا و دستیابی به بتنی توانمند باید قبل از افزودن ژل میکروسیلیس 10 تا 15 درصد از آب طرح اختلاط را کاهش داد .

روش مصرف مکمل بتن میکروسیلیسی

نحوه استفاده از ژل میکروسیلیس چگونه است ؟

ژل میکروسیلیس را به دو طریق می توان به بتن افزود :

1 – با کل و یا بخشی از آب اختلاط بتن ترکیب نمایید و سپس به مصالح خشک بیافزایید و میکس نمایید.

2 – ژل میکروسیلیس را می توان بعد از افزودن کلیه اجزای سازنده مخلوط بتنی، به مخلوط افزود .

نکته : توجه شود که به ازای هر متر مکعب بتن باید حداقل 1 دقیقه عملیات میکس صورت پذیرد.

نکته : پیشنهــاد می شود در مواردی که فاصله زمانی ساخت و بتــن ریزی زیاد است ژل میکروسیلیس در دو مرحله به بتن افزوده می شود . ( یک قسمت در بچینگ و قسمت بعدی 5 دقیقه قبل از بتــن ریزی به تراک میکسر اضافه گردد ) پس از اضـافه کردن حدود 2 تا 4 دقیقه مخلوط را بهم بزنید.

ایمنی مکمل بتن

این ماده جزء مواد سمی و خطرناک برای محیط زیست نمی باشد . درصورت بلعیده شدن فوراً به پزشک مراجعه شود. در صورت برخورد اتفاقی با پوست یا چشم باید فوراً با آب شیرین فراوان شسته شود. هنگام کار با هرگونه ماده شیمیایی از ماسک، دستکش و عینک ایمنی استفاده شود.

نگهداری ژل میکروسیلیسی

مدت : یکسال در بسته بندی اولیه

شرایط : دور از سرما و یخبندان ، گرما و تابش مستقیم و طولانی نور خورشید

بهترین دمای نگهداری : 10+ الی 30+ درجه

 

 بسته بندی ژل میکروسیلیسی

سطل 25 کیلویی