دانلود کاتالوگ بی پروفیکس

  کاتالوگ جامع محصولات شرکت را از لینک زیر دانلود کنید :

  دانلود کاتالوگ صلیب کاشی

  شابلون سنگفرش سیمانی مدل MOLD X120

  moldx120

  شابلون سنگ فرش بتنی مدل MOLD X120 یک قالب مربعی شکل با ظاهر بیرونی مربع و استیفنرهای داخلی کمانی می باشد . قالب سنگفرش سیمانی مدل MOLD X120 در ابعاد 4040 سانتیمتر با ارتفاع 4 سانت و ضخامت تیغه های 6 میلیمتر از مواد پلاستیکی مقاوم ABS تولید شده است و به وسیله آن می توان کفسازی انواع محوطه ویلا و خانه ، پارک ها و فضاهای سبز شهری ، باغ و ... را به سهولت و بدون نیاز به هرگونه مهارت و تخصص ، انجام داد . استفاده از این شابلون ها جهت سنگ فرش نمودن و محوطه سازی علاوه بر سهولت اجرا ، این امکان را می دهد که با استفاده از ملات های رنگی بتوانیم ، کفسازی زیبایی را با کمک ملات های سیمانی به سهولت انجام دهیم . شکل هندسی این قالب به صورت محیط خارجی مربعی و تیغه های وسط کمانی طراحی و تولید شده است و طوری طراحی شده است که از جهات مختلف بتوان شابلن ها را کنار هم چید و طرح را گسترش داد .ابعاد بیرونی این مدل از قالب سنگفرش بصورت مربعی با ابعاد 4040 سانتیمتر تشکیل خواهد داد که هم از تمام جهات قابل چیدمان و گسترش می باشد و با چیدن در جهت های مختلف می توان فرمهای هندسی گوناگونی را از چیدن شابلون سنگفرش مدل MOLD X120 در کنار یکدیگر ایجاد نمود . سنگفرش کردن محیط و کفسازی بتنی و پوشش مسیرهای پیاده روی در حیاط ویلا و خانه و باغ ها و فضای سبز به کمک قالب پلاستیکی سنگفرش بتنی مدل MOLD X120 آسان ترین راه ممکن برای کفسازی محوطه ، نسبت به کلیه روش های مرسوم دیگر مانند نصب موزائیک یا بتن ریزی و استفاده از کفپوش های بتنی آماده و ... می باشد که در ادامه این مطلب به مزایای آن بیشتر خواهیم پرداخت. استفاده از شابلن پلاستیکی سنگ فرش سیمانی مدل MOLD X120 جهت کفسازی محیط های عمومی و شهری مانند پارک ها و فضاهای سبز ، بهترین و ارزان ترین و مقرون به صرفه ترین جایگزین برای همه گزینه های مرسوم مانند موزائیک کاری ، بتن ریزی و یا استفاده از کفسازی به کمک کفپوش های آماده بتنی می باشد و نتیجه نهایی بسیار مطلوب تر و زیباتری نسبت به کلیه روش های مذکور ایجاد خواهد شد.

  خصوصیات ویژه شابلون سنگفرش بتنی مدل MOLD X120

  • قالب سنگفرش بتنی مدل MOLD X120 از مواد پلیمری مقاوم و فشرده ABS تولید شده است و مقاومت بسیار بالایی در برابر شرایط جوی و آب و هوایی مختلف دارد.
  • قالب های پلاستیکی سنگفرش بتنی مدل MOLD X120 دارای ضریب تکرار و استفاده بسیار بالا می باشد و در صورت نگهداری مناسب می تواند به عنوان یک ابزار کار دائمی برای مجریان محترم محسوب شود .
  • شابلن سنگفرش بتنی تولید شده توسط شرکت بتن پلاست، در برابر نیروی ضربه و فشارهای وارده ، مقاومت بالایی دارد و به راحتی دچار شکستگی و ترک خوردگی نمی شود.
  • به دلیل استفاده از پلیمرهای مقاوم و با کیفیت ABS در تولید قالب سنگ فرش سیمانی مدل MOLD X120 ، مقاومت سایشی بسیار بالایی در برابر تماس با ملات و بتن خواهد داشت.
  • ملات و بتن به قالب پلاستیکی سنگفرش در هنگام ملات ریزی یا قالب برداری در استفاده از شابلون سنگفرش بتنی نخواهد چسبید .
  • بدون شکستگی و یا لب پر شدگی شابلون MOLD X120 در هنگام ریختن ملات درون قالب یا برداشتن قالب پلاستیکی سنگفرش پس از گیرش اولیه ملات
  • امکان استفاده از ملات های رنگی سیمانی مختلف در هر یک از سلول های قالب MOLD X120 جهت افزایش زیبایی کف
  • سهولت شستشوی قالب پلاستیکی سنگفرش بتنی توسط آب و فرچه و عدم نیاز به هرگونه شوینده اسیدی خاص جهت جدا نمودن ملات و سیمان از شابلون
  • بدون نیاز به زیر سازی و تسطیح سطحوح قبل از سنگفرش کردن سطوح به کمک قالب های سنگفرش بتنی مدل MOLD X120
  • امکان ایجاد پوشش سیمانی و پیاده رو بتنی ، در سطوح ناهموار و شیب دار توسط شابلون سنگفرش بتنی بدون نیاز به زیر سازی خاص و یا آماده سازی سطوح
  • امکان استفاده از چندین مدل قالب پلاستیکی سنگفرش بتنی بصورت همزمان جهت کفسازی یک فضا جهت زیباتر شدن کف و استفاده از طرحهای هندسی گوناگون در کفسازی به کمک روش سنگفرش بتنی
  • امکان کاشتن سبزه و چمن و یا ریختن سنگریزه در فضای خالی بین سلول های سنگ فرش بتنی و یا در فواصل آن ، جهت افزایش زیبایی

  نحوه سنگفرش کردن کف به کمک قالب سنگفرش بتنی MOLD X120

  • یکی از مهم ترین اصول برای سنگ فرش کردن محیط به کمک قالب پلاستیکی سنگفرش بتنی ، شرایط فیزیکی ویژه ملات سیمانی ، برای ریختن در قالب ها می باشد . در نظر داشته باشید که عیار ملات مصرفی نباید از 300 کمتر باشد و پیشنهاد می شود عیار معمول 350 برای ساخت ملات سنگفرش بتنی در نظر گرفته شود.
  • نکته حائز اهمیت دیگر در مورد کفسازی به کمک قالب پلاستیکی سنگفرش بتنی ، استفاده از ملات یا بتن با اسلامپ 4 تا 6 برای سنگفرش کردن محوطه به کمک قالب پلاستیکی سنگفرش سیمانی می باشد . در صورت استفاده از بتن با اسلامپ و روانی بالا ، سیکل کاری و زمان قالب برداری افزایش خواهد یافت و آب اضافه قبل از انجام عملیات هیدراسیون ممکن است جذب زمین شود و ملات یا بتن سنگفرش پس از خشک شدن دارای مقاومت پایینی باشد .
  • پیشنهاد می شود که قالب های پلاستیکی سنگ فرش بتنی ، قبل از چیدمان و ملات ریزی توسط روغن مناسب و یا گازوئیل چرب نمائید.
  • با توجه به تعداد دسترس از قالب سنگفرش بتنی مدل MOLD X120 در دسترس ، آنها را در کنار هم بچینید.
  • لازم است که کف قالب ها را توسط آب شیرین اشباع نمائید تا مانع جذب آب مخلوط بتنی به زمین، قبل از رسیدن ملات به گیرش اولیه شود.
  • ملات تهیه سنگفرش بتنی را با ماله درون سلول های شابلون پلاستیکی بریزید و تسطیح نمائید.
  • چنانچه در نظر است که از چندین رنگ مختلف درون سلول های مختلف قالب پلاستیکی استفاده شود ، می توانید با کمک ماله های کوچک تر عمل ریختن ملات درون قالب را انجام دهید تا دقت کار بیشتر شود و رنگ ها قاطی نشوند .
  • پس از پر شدن و تسطیح کل سلول های شابلون سنگفرش چند ضربه ملایم با کف دست یا کف ماله به سطح بزنید تا به اصطلاح ویبره شده و ملات متراکم تر شود.
  • لازم است که با توجه به شرایط آب و هوایی محیط 2 الی 3 ساعت ملات درون قالب بماند تا به گیرش اولیه مناسب برسد تا پس از برداشتن قالب ، ملات دفرمه نشود . برداشتن زودهنگام موجب دفرمه شدن و برداشتن دیرهنگام قالب ها موجب جدا شدن سخت بتن از قالب خواهد شد .
  • توجه شود که هنگام برداشتن قالب های سنگفرش بتنی ، شابلون بصورت کاملا عمودی خارج شود تا احیانا آسیبی به بتن منقش ایجاد شده وارد نشود و باعث لب پریدگی احتمالی آن نشود.
  • پس از قالب برداری لازم است سطوح سنگفرش شده ، حداقل تا 3 روز توسط آب پاشی کیورینگ شود.
  • با توجه به دمای محیط و طرح اختلاط بتن مصرفی ، 24 الی 48 ساعت پس از برداشتن قالب های سنگفرش بتنی می توان روی سطح راه رفته و پس از گذشتن 7 روز سطح اجرا شده ، آماده بهره برداری و تحمل بارهای سنگین مانند تردد خودرو می باشد.
  • پس از اتمام کار قالب ها را توسط آب و برس بشوئید و خشک نموده و در محل مناسب نگهداری نمائید تا در پروژه های بعدی مورد استفاده قرار گیرد.

  تعداد قالب سنگفرش MOLD X120 مورد نیاز برای کفسازی

  بر اساس وسعت محل مورد نظر برای کفسازی با قالب پلاستیکی سنگفرش بتنی و زمان در دسترس برای سنگفرش نمودن کف ، می توان تعداد قالب مورد نیاز را محاسبه و انتخاب نمود . هرچه تعداد قالب ها بیشتر باشد طبیعتا سرعت اجرا افزایش خواهد یافت و امکان اختصاص زمان مناسب تر برای گیرش اولیه ملات در دسترس خواهد بود . پیشنهاد می شود حداقل 2 عدد شابلون سنگفرش برای کفسازی محیط های کوچک استفاده شود و این امر در محیط های بزرگ می تواند به 16 عدد یا بیشتر افزایش یابد.


  درباره ما

  بی پروفیکس | تولید کننده متنوع ترین محصولات کاشیکاری شامل انواع صلیب کاشی و سرامیک ، همتراز کننده ، انواع لوازم کمکی کاشیکاری و انواع افزودنی های بتن ، اسپیسر پلاستیکی بتن ، واتراستاپ ، روان کننده های بتن ، چسب های ساختمانی و ... 

  دفتر مرکزی

  آدرس : تهران ، خ آزادی غرب به شرق ، بین خ حیدرتاش و شهیدان ، پلاک 412

  خانم کریمان  09120347806     /    خانم کریمان   09120367805

  خانم اجرایی   09120949608    /    آقای مبینی   09120949607

  تلفن ثابت : 02188580774    /    02188580775

  شعبه شرق تهران

  آدرس : تهران ، خ دماوند ، غرب به شرق ، بین سی متری نارمک و چهارراه خاقانی ، نبش ابوریحان ، پلاک 428

  آقای بیات 09120312763

  آقای مبینی 09120949609