• 09120347806
  • شنبه تا پنجشنبه : 8:00 صبح - 18:00 شب
 

سوپر ژل میکروسیلیس

سوپر ژل میکروسیلیس

SuperJel1

سوپر ژل میکروسیلیکا

Super Microsilica Gel

MGS400

افزودنی خمیری فوق روانساز و ضد آب کننده

قطع نفوذپذیری و کاهنده قوی آب

شرح سوپر ژل میکروسیلیکا

سوپر ژل میکروسیلیکا ماده افزودنی تقویت شده پیشرفته بر پایه پلی کربوکسیلات اتر، متشکل از پودر میکروسیلیس ،ابر روان کننده و مواد دافع آب و الیاف پلی پروپیلن می باشد که برای ساخت انواع بتن های توانمند ، نفوذ نا پذیر و پر دوام مورد استفاده قرار می گیرد . سوپر ژل میکروسیلیس یک سوپر پوزولان است و تأثیـر قابل ملاحظه ای در افزایش مقاومت ، دوام و دیگر خواص بتــن دارد . سوپر ژل میکروسیلیس موجب افزایش خواص رئولوژیکی بتن در حالت خمیری و ارتقاء خواص بتن سخت شده خواهد شد. افزودن این ماده موجب پر شدن فضاهای خالی میان سنگدانه ها شده و بدین ترتیب تراکم و انسجام بتن افزایش یافته و نفوذپذیری کاهش می یابد.

مکانیزم اثر سوپر ژل میکروسیلیکا

دوده سیلیسی موجود در فرمولاسیون تولید سوپرژل میکروسیلیس، یک ماده پوزولانی قدرتمند است که می تواند جایگزین مناسبی برای سیمان باشد و عملکردی شبیه به سیمان دارد. دوده سیلیسی پس از ترکیب با آب و هیدروکسید کلسیم، واکنش نشان می دهد و بدین ترتیب سیلیکات کلسیم سخت تولید می کند که در سخت شدن بتن و افزایش مقاومت های آن تاثیر بسزایی دارد . علاوه بر این پلی کربوکسیلات اتر، موجود در فرمولاسیون سوپر ژل میکروسیلیس، که نقش روان کننده را بر عهده دارد ، بر روی ذرات سیمان غشایی تشکیل می دهد و ممانعت فضایی ناشی از ضخامت لایه جذب شده ، از تجمع ذرات سیمان در کنار یکدیگر جلوگیری می کند و بین ذرات ناشی از جذب ذرات پلیمر با تشکیل بارهای همنام، ایجاد نیروی دافعه نموده و به این ترتیب بتن را روان می کند . الیاف پلی پروپیلن موجود در ساختار سوپرژل میکروسیلیس نیز به نوبه خود موجب بهبود خواص مکانیکی و سایشی بتن خواهد شد.

خواص و اثرات سوپر ژل میکروسیلیکا

کاهش عیار سیمان حدود 10 تا 15 درصد کاهش نسبت آب به سیمان تا 20 درصد افزایش زمان کارپذیری بتن در حالت خمیری ممانعت از آب انداختگی و جداشدگی سنگدانه های بتن افزایش مقاومت های فشاری و کششی و خمشی افزایش دوام و پایایی بتن در سیکل های ذوب و انجماد کاهش نفوذ پذیری در برابر آب ، یون کلر و هجوم سولفات ها ساخت بتنی کاملاً خمیری و ایجاد سطحی کاملاً اکسپوز افزایش روانی بتن بدون نیاز به افزودن فوق روان کننده جبران کسری فیلر و ریز دانه های بتن جهت ایجاد بافت خمیری بهتر سهولت پمپاژ بتن و کاهش استهلاک تجهیزات بتن ریزی سازگاری با انواع سیمان پرتلند

کاربرد سوپر ژل میکروسیلیکا

مناسب برای ساخت بتن های پر مقاومت و با دوام مناسب برای بتن ریزی های حجیم مناسب برای اجرای بتن مسلح و غیر مسلح مناسب برای تولید بتن نفوذناپذیر مناسب برای اجرای بتن سازه های در معرض سایش مناسب برای اجرای بتن های در معرض سیکل های ذوب و انجماد قابلیت تولید و اجرای بتن های آب بنـد، تونل های راه وآب، کانال های انتقال آب، تصفیه خانه، مخازن مناسب برای ساخت بتن های در معرض انفجار مناسب برای اجرای بتن کف سخت صنعتی بتن ریزی در مناطقی که تحت حمله مواد شیمیایی و خورنده قرار گرفته است قابلیت ساخت بتن های اسکله، پل، عرشه پل، مخازن و سد ها

مشخصات فیزیکی و شیمیایی سوپر ژل میکروسیلیس:

 حالت  دوغاب غلیظ یا ژله ای
 رنگ  خاکستری تیره
 وزن مخصوص  gr/cm3 1/30- 1/35
 استاندارد  ASTMC – 494TYPEF
BS EN12390
BS1881 – 122 – 8
 یون کلر  ندارد
 PH  حدود 9

 

 

میزان مصرف سوپر ژل میکروسیلیکا

میزان مصرف ژل میکروسیلیس دیرگیر با انجام مطالعات دقیق آزمایشگاهی مشخص می شود و بستگی به شرایط آب و هوایی و نوع مصالح مصرفی دارد . به طور معمول میزان استفاده از ژل میکروسیلیس دیرگیر 5 تا 7 درصد وزن سیمان مصرفی است . توجه نمایید که برای حصول مقاومت فشاری بالا و دستیابی به بتنی توانمند، باید قبل از افزودن ژل میکروسیلیس دیرگیر 10 تا 15 درصد از آب طرح اختلاط را کاهش داد .میزان افزودن این محصول با توجه به شرایط آب و هوایی، زمان کندگیر شدن را تعیین می کند.

روش مصرف سوپر ژل میکروسیلیکا

سوپر ژل میکروسیلیس را به دو طریق می توان به مخلوط افزود :

1 – این ماده افزودنی را با کل و یا بخشی از آب اختلاط بتن ترکیب نموده و سپس به مصالح خشک بیافزایید و میکس نمایید.

2 – سوپر ژل میکروسیلیس را می توان بعد از افزودن کلیه اجزای سازنده مخلوط بتنی به اختلاط، افزود .

نکته : توجه شود که به ازای هر متر مکعب بتن باید حداقل 1 دقیقه عملیات میکس صورت پذیرد.

نکته : پیشنهــاد می شود در مواردی که فاصله زمانی ساخت و بتــن ریزی زیاد است، ژل میکروسیلیس در دو مرحـله مورد استفاده قرارگیرد ( یک قسمت در بچینگ هنگام ساختن بتن و قسمت بعدی 5 دقیقه قبل از بتــن ریزی به تراک میکسر اضافه گردد ) پس از اضـافه کردن، حدود 2 تا 4 دقیقه مخلوط را بهم بزنید.

ایمنی سوپر ژل میکروسیلیکا

این ماده جزء مواد سمی و خطرناک برای محیط زیست نمی باشد . درصورت بلعیده شدن فوراً به پزشک مراجعه شود. در صورت برخورد اتفاقی با پوست یا چشم باید فوراً با آب شیرین فراوان شسته شود. هنگام کار با هرگونه ماده شیمیایی از ماسک، دستکش و عینک ایمنی استفاده شود.

نگهداری سوپر ژل میکروسیلیکا

مدت : یکسال در بسته بندی اولیه

شرایط : دور از سرما و یخبندان ، گرما و تابش مستقیم و طولانی نور خورشید

بهترین دمای نگهداری : 10+ الی 30+ درجه

بسته بندی سوپر ژل میکروسیلیکا

سطل 25 کیلویی